• Değerli Arkadaşlar, Sitemizde "cevap anahtarı istemek" için konu açmak aynı konudan çok fazla açıldığı ve bir sonuç getirmediği için yasaklanmıştır. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Saygılar.

Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi [2019]

Mebingilizce

Müdür
Yönetici
Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi. Önemli hususlar;
  1. Öğretmenler kurulu, Eylül ayının ilk iş gününde, İkinci dönemin ilk iş gününde ve ders yılı bitimini takip eden haftanın ilk iş gününde yapılır.
  2. Şube Öğretmenler Kurulları Orta öğretim kurumlarında Kasım ve Nisan aylarında yapılır.
  3. Sınıf/Alan zümreleri, Öğretmenler kurulu toplantılarını takip eden iş gününde yapılır. Ayrıca Orta öğretim kurumlarında kasım ve nisan ayları içinde eğitim kurumu müdürlüğünce planlanan tarihte bir iş gününde yapılır. (Liselerde Eylül, Kasım, Şubat, Nisan ve Haziran olmak üzere toplam 5 zümre olacak)
  4. Kurul, Haziran ayında yapılacak toplantıda, Eylül ayından itibaren geçerli olmak üzere 2 yıl süreyle kendi aralarından birini başkan seçer. Aynı şekilde yedek başkan belirlenir. Yıl içerisinde zorunlu bir sebeple zümre başkanı değiştiği takdirde yedek başkan zümrenin başkanı olur.

Ekli dosyalar