En verimli yatırım bilgiye yapılan yatırımdır - LinkedIn Learning (Ücretsiz)

Mebingilizce

Müdür
Yönetici
Merhaba,

İngilizce öğretmenleri olarak diğer öğretmenlerden bir farkımız var. Dünyadaki tüm bilgiye nerdeyse erişim imkanımız var. Kendimizi sadece Türkçe kaynaklarla sınırlandırmak zorunda değiliz.

Kendinizi her alanda geliştirmek için o kadar çok kaynak var ki. Kendinize bir alan seçin ve arama tuşuna basın. Karşınıza çıkan sonsuz kaynaktan istediğinizi seçin ve okuyun.

Şimdi daha da kolayı var, video. Herhangi bir konuda milyonlarca çok güzel hazırlanmış videolar var. Ücretli ve ücretsiz kurs siteleri var. Bunlar Türkçe içerik olarak da mevcut. Ancak sınırlı ve kalite olarak İngilizce olanların yanına bile yaklaşamıyor.

Linkedin sitesini hepiniz duymuşsunuzdur. İş odaklı sosyal medya sitesi diyebiliriz. İşveren ve iş arayanları sosyal bir çevrede bir araya getiriyor. Bu kısmı sizi ilgilendirmiyor olabilir ama linkedin sizin için de çok değerli bir kaynağa sahip: Linkedin learning.

Linkedin Learning Nedir?

Linkedin Learning içerisinde binlerce profesyonel kurs barındıran bir portal. Bir yönetmenden film yapımını, ses sistemleri, fotoğrafçılık, video düzenleme, düğün fotoğrafçılığı, ingilizce öğretmen vs... Binlerce konuda binlerce içerik.

Malesef bu portaldan faydalanmak için premium üye olmanız gerekiyor ki, o da aylık 110 lira demek. Yine de bu içeriklere ulaşmanın ücretsiz bir yöntemi var. Yasal ve ücretsiz.

Linkedin Learning nasıl ücretsiz kullanılır?

Henüz üye olmadıysanız, linkedin e üye oluyorsunuz ve deneme üyeliğini başlatıyorsunuz. Deneme üyeliği için kredi kartınızı istese de bundan çekinmeyin. Linkedin microsofta ait bir şirket olup tamaıyla güvenilirdir.

Benim tavsiyem böyle işler için kendinize bir sanal kart oluşturmanız. İşiniz bittikten sonra kartı silin gitsin. Bir çok banka uygulaması size sanal kart imkanı tanımaktadır.

Ayrıca zahmetinizin her zerresine değecek bir iş yapıyorsunuz. Bunu tüm kalbimle inanarak söylüyorum. Deneme üyeliğini iki defa kullanmış biri olarak söylüyorum.

Bir ay içerisinden ilgi alanınıza uyan herhangi bir kursu ya da daha azlasını takip edebilirsiniz. Daha da güzelini söyleyeyim, videoları bilgisayarınıza indirip daha sonra tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Bunun için tarayıcınıza bir eklenti kurmanız yeterli.

Üye olmak için tıklayın: linkedin
 
Üst