• Değerli Arkadaşlar, Sitemizde "cevap anahtarı istemek" için konu açmak aynı konudan çok fazla açıldığı ve bir sonuç getirmediği için yasaklanmıştır. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Saygılar.

İngilizce ve Tüm Yabancı Dil Öğretmenlerine Hakaret Eden Aşağılayan Bu Şahıs Hakkında Ne Düşünmeliyiz.!

Arkadaşlar Merhaba,

Meslektaşlarımı selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum.

Son 1 haftadır Youtube'da bir şahsın yayımladığı videolara rastladım. Neredeyse tüm videolarında yabancı dil öğreten tüm herkesi aşağılıyor.

İşin EN can alıcı, iç acıtıcı ve garip noktası da bu şahsın İngilizce ve diğer dillerde öğretici belgesi olmaması yani herhangi bir Üniversitenin Yabancı Dİller Bölümünden mezun olmaması ve kendince öğrendiğini sandığı 3-5 kelimeden oluşan dillerle insanları bu kadar aşağılaması.

Önce dikkate almadım videoları ancak detaylı incelemeye başladığımda İngilizce Öğretmenlerinden tutun Üniversitelere, Yabancı Dil Bölümlerine, Üniversite Öğretim Görevlilerine, Dil Kurslarına, MEB dahil İngilizce ile alakalı herkese hoş olmayan yakıştırmalar ve aşağılamalar içeriyor.

O kanaldaki İngilizce ile alakalı neredeyse tüm videoları tek tek inceledim analiz edip altına yorum yazmak için ve ağzının payını veren yorumlarımı yazdım oraya "domain parking" rumuzuyla. Üstelik yorumlarımı silmemesi yönünde uyarıda bulundum ki bu adamı seyreden insanların beyinleri yıkanmasın.

Bu terbiye kurallarını hiçe sayan adam hakkında ne düşünmem gerek? Bırakayım kendi haline sallasın dursun mu yoksa haddini bildirmek için gerekli resmi ve hukuksal girişimleri yapayım mı?

Değerli görüşleriniz için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Bülent
İngilizce Öğrt.

Son düzenleme:

Mebingilizce

Müdür
Yönetici
Bence en güzeli kişisel alınmayıp o zamanı kendimizi geliştirmeye adamalıyız. Öz eleştiri yapmak gerekirse, gerçekten ingilizce seviyesi yetersiz bir sürü ingilizce öğretmeni mevcut ama genelleme yapmak ve sonrasında haaret etmek tabii ki kabul edilebilir bir şey değil. Kendi çağında reklam da yapıyor olabilir, çok da şey yapmamak lazım :)

Hocam, bilgisi sınırlı, öğretme belge ve izni olmayan, 1 haftada öğrendiğini söylediği dillerle video hazırlayıp insanların beyinlerini bulandıran, yanlış yapmalarına öncülük eden bir şahıs tutacak herkesi yerden yere vuracak ve biz sessiz kalacağız öyle mi?

Bu konuda sizlere katılmıyorum, terbiye sınırlarını aşmayacak ve haddini bilecek. Onun haddine mi bilgisi, tecrübesi, yeterliliği olmadığı konularda ahkam kesmesi. Herkese hakaret edecek ama herşeyi kendisi bilecek ve dilleri kendisi yaratmış gibi davranacak, böyle bir şey kabul edilebilir bir şey değil.

Gerekli dersi alacak bu şahıs.

Son düzenleme:

Ümit

Zümre
Ben yukarıdaki videoda açık bir hakaret göremedim hocam ama yine de siz istiyorsanız suç duyurusunda bulunun.
Ayrıca, öğretmenlik ayaklar altına alındı zaten her gün her yerde hakaret ediliyor. Bunlarla bu şekilde baş etmek imkansız. Sendikalar sendika olsa belki bir yere kadar mücadele edilebilir ama bence en güzeli işini hakkıyla yaparak cevap vermek.